Scania R lowliner semitrailer "Arcese" (I)
Product number:
152983
Listprice:
23,00 €
More than 300 vehicles belong to the fleet of the Italian company, which are mainly operated for transports to Germany, Austria and Switzerland.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Multipli Arcese transporti Italien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red / gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 83.9 g |
| Release Date | January/February 2007 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
More than 300 vehicles belong to the fleet of the Italian company, which are mainly operated for transports to Germany, Austria and Switzerland.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Multipli Arcese transporti Italien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red / gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 83.9 g |
| Release Date | January/February 2007 |