Scania R HL stake trailer with loading
Product number:
154130
Listprice:
24,00 €
This is another model with pusher axle. The red and silver trailer It is loaded with double-t profiles from the Herpa assortment.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Red Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 82 g |
| Release Date | January/February 2008 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This is another model with pusher axle. The red and silver trailer It is loaded with double-t profiles from the Herpa assortment.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Red Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 82 g |
| Release Date | January/February 2008 |