Scania R HL silo trailer "Willi Betz"
Product number:
303569
Listprice:
32,50 €
Willi Betz from Reutlingen took over this silo trailer from Menath. The vehicle was decorated with the Betz company label and was given the vehicle numbers 4942 und 3007.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 73.9 g |
| Release Date | July/August 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Willi Betz from Reutlingen took over this silo trailer from Menath. The vehicle was decorated with the Betz company label and was given the vehicle numbers 4942 und 3007.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 73.9 g |
| Release Date | July/August 2014 |