Scania R HL bulk silo semitraler "Imgrund Silogistic"
Product number:
302371
Listprice:
27,50 €
For nearly 70 years, Imgrund has been one of the industry’s leading companies with 120 towing and 150 trailed units. The current Scania R Highline hauls a bulk silo trailer in company design
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Imgrund |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Pure white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 70.2 g |
| Release Date | July/August 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For nearly 70 years, Imgrund has been one of the industry’s leading companies with 120 towing and 150 trailed units. The current Scania R Highline hauls a bulk silo trailer in company design
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Imgrund |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Pure white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 70.2 g |
| Release Date | July/August 2013 |