Scania R HL box EuroCombi "Ristimaa Wild Perry" (FIN)
Product number:
303170
Listprice:
49,50 €
The Finnish forwarder Ristimaa is a warrantor for extraordinary vehicles. Among the new vehicles is also this Scania R 09 HL as EuroCombi with an advertisement for Upsider and the tuneful name “Wild Perry”.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ristimaa Finnland |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Signal green |
| Packaging dimensions LxWxH | 376 x 76 x 36 mm |
| Weight | 123 g |
| Release Date | January/February 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Finnish forwarder Ristimaa is a warrantor for extraordinary vehicles. Among the new vehicles is also this Scania R 09 HL as EuroCombi with an advertisement for Upsider and the tuneful name “Wild Perry”.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ristimaa Finnland |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Signal green |
| Packaging dimensions LxWxH | 376 x 76 x 36 mm |
| Weight | 123 g |
| Release Date | January/February 2014 |