Scania R Highline curtain canvas semitrailer "Leipziger Logistik"
Product number:
307444
Listprice:
39,95 €
The Leipzig-based logistics company with focus on food and beverages as well as pet food and cast products delivers Europe-wide. Next to the headquarters in Saxony the company maintains locations in Hamburg, Rodgau and Ettlingen.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Leipziger Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85.7 g |
| Release Date | May/June 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Leipzig-based logistics company with focus on food and beverages as well as pet food and cast products delivers Europe-wide. Next to the headquarters in Saxony the company maintains locations in Hamburg, Rodgau and Ettlingen.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Leipziger Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85.7 g |
| Release Date | May/June 2017 |