Scania R dumper semitrailer "Menath"
Product number:
152938
Listprice:
19,50 €
Menath is mainly transporting building material. We implement this field of work with the Scania construction site dumper semitrailer model
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Menath |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Creamy |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 54.4 g |
| Release Date | January/February 2007 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Menath is mainly transporting building material. We implement this field of work with the Scania construction site dumper semitrailer model
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Menath |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Creamy |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 54.4 g |
| Release Date | January/February 2007 |