Scania R 2013 TL refrigerated semitrailer "Jens Bode"
Product number:
306010
Listprice:
€39.95
The vehicles of Jens Bode are not only known and popular among insiders. TSU Bode continuouslydevelops new design suggestions and realizes them on its own vehicles.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TSU Jens Bode |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.2 g |
| Release Date | July/August 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The vehicles of Jens Bode are not only known and popular among insiders. TSU Bode continuouslydevelops new design suggestions and realizes them on its own vehicles.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TSU Jens Bode |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.2 g |
| Release Date | July/August 2016 |