Scania R 2013 TL refrigerated box semitrailer "Lechner Trans" (I)
Product number:
305006
Listprice:
€36.50
The forwarder Lechner Trans from Laas in South Tyrol (Italy) specializes in transports to Germany, Benelux as well as Spain and Portugal and solely operates Scania rigid tractors.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Lechner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver-white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.4 g |
| Release Date | September/October 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarder Lechner Trans from Laas in South Tyrol (Italy) specializes in transports to Germany, Benelux as well as Spain and Portugal and solely operates Scania rigid tractors.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Lechner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver-white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.4 g |
| Release Date | September/October 2015 |