Scania R 2013 tandem axle dump trailer "Wagner"
Product number:
304160
Listprice:
€36.50
In the series of vehicles of the central frankonian haulier Wagner appears a new tandem-dumper with scania driver's cab.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wagner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 61 g |
| Release Date | November/December 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In the series of vehicles of the central frankonian haulier Wagner appears a new tandem-dumper with scania driver's cab.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wagner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 61 g |
| Release Date | November/December 2014 |