Scania R 2013 curtain canvas semitrailer "DSV" (DK)
Product number:
305914
Listprice:
€34.50
DSV with headquarters in Denmark is one of the biggest transport companies worldwide with over 23,000 employees in 70 countries. The vehicles are on tour either in the color combination white/blue or blue/white.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DSV |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Dark blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85.8 g |
| Release Date | May/June 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
DSV with headquarters in Denmark is one of the biggest transport companies worldwide with over 23,000 employees in 70 countries. The vehicles are on tour either in the color combination white/blue or blue/white.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DSV |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Dark blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85.8 g |
| Release Date | May/June 2016 |