Scania R ‘13 TL refrigerated box semitrailer Lechner Trans
Product number:
312431
Listprice:
€44.95
In addition to the Pink Lady, Herpa has already realized other models of Lechner Trans from South Tyrol. Now, the Scania named Mia Sophie comes with a metallic-colored driver’s cab and a refrigerated box trailer.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Lechner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver-white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 96 g |
| Release Date | September/October 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In addition to the Pink Lady, Herpa has already realized other models of Lechner Trans from South Tyrol. Now, the Scania named Mia Sophie comes with a metallic-colored driver’s cab and a refrigerated box trailer.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Lechner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver-white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 96 g |
| Release Date | September/October 2020 |