Scania R 09 TL canvas cover semitrailer "Heisterkamp" (NL)
Product number:
158398
Listprice:
€24.50
The rigid tractors of the forwarder Heisterkamp are operated Europewide with various trailers. For quite some time now, tractor-trailer combinations have been in operation, of which also the trailers feature the company design.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Heisterkamp Trailer Rental |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85 g |
| Release Date | May/June 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The rigid tractors of the forwarder Heisterkamp are operated Europewide with various trailers. For quite some time now, tractor-trailer combinations have been in operation, of which also the trailers feature the company design.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Heisterkamp Trailer Rental |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85 g |
| Release Date | May/June 2011 |