Scania Hauber TL dumper semitrailer "Ronny Ceusters" (B)
Product number:
305587
Listprice:
€49.50
The Scania Hauber with Topline driver’s cab is stencil painted and elaborately printed. The rigid tractor pulls a voluminous bulk good trailer.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ronny Ceusters Belgien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 40 x 36 mm |
| Weight | 75.5 g |
| Release Date | January/February 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Scania Hauber with Topline driver’s cab is stencil painted and elaborately printed. The rigid tractor pulls a voluminous bulk good trailer.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ronny Ceusters Belgien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 40 x 36 mm |
| Weight | 75.5 g |
| Release Date | January/February 2016 |