Scania Hauber silo semitrailer "Forsgard" (S)
Product number:
309868
Listprice:
€44.95
In Sweden, Forsgard uses this Scania Conventional, which is equipped with a silo trailer, among many other vehicles. At Herpa, this combination is produced as a one-time Edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Forsgards Schweden |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95.2 g |
| Release Date | January/February 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In Sweden, Forsgard uses this Scania Conventional, which is equipped with a silo trailer, among many other vehicles. At Herpa, this combination is produced as a one-time Edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Forsgards Schweden |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95.2 g |
| Release Date | January/February 2019 |