Scania Hauber Facelift 143 m TL ChromTank saddle train 2A/3A
Product number:
186483
Listprice:
€20.72
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Gennen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Chrom |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 77 x 35 mm |
| Weight | 73 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Gennen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Chrom |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 77 x 35 mm |
| Weight | 73 g |