Scania Hauber Facelift 143 m TL 500 2A
Product number:
143899
Listprice:
€9.19
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Blue black yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 156 x 76 x 36 mm |
| Weight | 38 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Blue black yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 156 x 76 x 36 mm |
| Weight | 38 g |