Scania CS20 high roof shwedish box truck "Malmbergs Akeri Gotland" (Sweden/Visby)
Product number:
316385
Listprice:
€59.95
NEW TYPE! It was of course foreseeable that after the yellow-white Swedish suit (315807) now also the blue-yellow is implemented. The model is a hidden shape novelty, where a new, wider sun visor is used for the first time. The model will also be printed correctly on the rear this time.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Malmbergs Litab Lack Schweden |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 320 x 76 x 36 mm |
| Weight | 120 g |
| Release Date | July/August 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
NEW TYPE! It was of course foreseeable that after the yellow-white Swedish suit (315807) now also the blue-yellow is implemented. The model is a hidden shape novelty, where a new, wider sun visor is used for the first time. The model will also be printed correctly on the rear this time.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Malmbergs Litab Lack Schweden |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 320 x 76 x 36 mm |
| Weight | 120 g |
| Release Date | July/August 2023 |