Scania CS20 HD refrigerated semitrailer "Trio-Trans"
Product number:
308052
Listprice:
€44.95
Trio-Trans has also already purchased and designed a new Scania with the high CS-cab. On the rear end, Trio-Trans vehicles henceforth feature a multicolored motif with a polar bear which Herpa premieres on this limited edition model.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90.5 g |
| Release Date | November/December 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Trio-Trans has also already purchased and designed a new Scania with the high CS-cab. On the rear end, Trio-Trans vehicles henceforth feature a multicolored motif with a polar bear which Herpa premieres on this limited edition model.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90.5 g |
| Release Date | November/December 2017 |