Scania CS20 HD refrigerated semitrailer "Trio-Trans"
Product number:
071369
Listprice:
€169.95
Herpa also produces 1/50 scale model vehicles forits own and exclusive distribution. As one-time edition we release the new Trio-Trans Scania CS with refrigerated box trailer as die-cast model.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:50 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 42 x 130 x 68 mm |
| Weight | 905 g |
| Release Date | November/December 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa also produces 1/50 scale model vehicles forits own and exclusive distribution. As one-time edition we release the new Trio-Trans Scania CS with refrigerated box trailer as die-cast model.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:50 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 42 x 130 x 68 mm |
| Weight | 905 g |
| Release Date | November/December 2017 |