Scania CS lowliner refrigerated box trailer „JS Logistik“
Product number:
312066
Listprice:
€39.95
The transport company JS Logistik is located in Saarland, near Zweibrücken. The Herpa model is based on the new Scania with its S cab as a lowliner with a refrigerated box trailer.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | JS Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.9 g |
| Release Date | July/August 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The transport company JS Logistik is located in Saarland, near Zweibrücken. The Herpa model is based on the new Scania with its S cab as a lowliner with a refrigerated box trailer.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | JS Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.9 g |
| Release Date | July/August 2020 |