Scania CS High roof refrigerated semitrailer "Lechner Trans" (I)
Product number:
308861
Listprice:
€49.95
The transport company Lechner Trans is based in South Tyrol. Herpa authentically painted the new Scania with S-cab in silver, the refrigerated box features multicolored prints.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Lechner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver-white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97.8 g |
| Release Date | July/August 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The transport company Lechner Trans is based in South Tyrol. Herpa authentically painted the new Scania with S-cab in silver, the refrigerated box features multicolored prints.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Lechner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver-white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97.8 g |
| Release Date | July/August 2018 |