Scania CS High roof Eurocombi "Koeltrans B.V." (NL)
Product number:
309127
Listprice:
€49.95
Koeltrans B.V. from Angeren in the Netherlands is a young company with a subsidiary in Stuhr near Bremen. In Germany too, the 25.25 meter long vehicle can often be seen as refrigerated box trailer which is now released as Herpa miniature.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Koeltrans B.V. Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 381 x 36 x 76 mm |
| Weight | 139.9 g |
| Release Date | September/October 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Koeltrans B.V. from Angeren in the Netherlands is a young company with a subsidiary in Stuhr near Bremen. In Germany too, the 25.25 meter long vehicle can often be seen as refrigerated box trailer which is now released as Herpa miniature.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Koeltrans B.V. Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 381 x 36 x 76 mm |
| Weight | 139.9 g |
| Release Date | September/October 2018 |