Scania CS 20 tractor Roland Graf
Product number:
111072
Listprice:
€39.95
This dark red tractor of Roland Graf was also impressively designed by airbrush by the artist Roland Just. The Herpa model is delivered to the retailers in the well-known display case in a limited edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 120 x 70 x 70 mm |
| Weight | 94 g |
| Release Date | May/June 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This dark red tractor of Roland Graf was also impressively designed by airbrush by the artist Roland Just. The Herpa model is delivered to the retailers in the well-known display case in a limited edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 120 x 70 x 70 mm |
| Weight | 94 g |
| Release Date | May/June 2021 |