Scania CS 20 ND timber transport trailer "Martin Wittwer" (Swiss/Wattenwil)
Product number:
317030
Listprice:
€49.95
Vehicles from the fleet of Martin Wittwer from Wattenwil in Switzerland can be seen annually at Konvolut in Interlaken. There you can see only a part of the range of vehicles that Martin Wittwer calls his own. The long log transporter is used in various configurations, we implement the S770 as a limited edition model.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Martin Wittwer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 36 mm |
| Weight | 126 g |
| Release Date | November/December 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Vehicles from the fleet of Martin Wittwer from Wattenwil in Switzerland can be seen annually at Konvolut in Interlaken. There you can see only a part of the range of vehicles that Martin Wittwer calls his own. The long log transporter is used in various configurations, we implement the S770 as a limited edition model.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Martin Wittwer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 36 mm |
| Weight | 126 g |
| Release Date | November/December 2023 |