Scania CS 20 low roof tractor, red
Product number:
310185
Listprice:
€14.95
Herpa now releases the latest Scania CS 20 cab with the low driver’s cab.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 36 x 36 mm |
| Weight | 39.8 g |
| Release Date | March/April 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa now releases the latest Scania CS 20 cab with the low driver’s cab.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 36 x 36 mm |
| Weight | 39.8 g |
| Release Date | March/April 2019 |