Scania CS 20 high roof Swedish combo, white
Product number:
315319
Listprice:
€39.95
New type! The Scania is also equipped with a raised, new roof spoiler on the new truck combination. This white model is suitable for customizing your own models based on originals from Scandinavia.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 36 mm |
| Weight | 136 g |
| Release Date | July/August 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The Scania is also equipped with a raised, new roof spoiler on the new truck combination. This white model is suitable for customizing your own models based on originals from Scandinavia.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 36 mm |
| Weight | 136 g |
| Release Date | July/August 2022 |