Scania CS 20 high roof refrigerated box semitrailer "Heide Logistik / Thor the Viking"
Product number:
122023
Listprice:
€59.95
Already the fifth show truck of the company Heide Logistik from Kirchlinteln was unveiled at the Truck Grand Prix Nürburgring in 2019. As a truck highlight, this vehicle from Herpa will also complement the series of show trucks from Lower Saxony in a unique edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Heide Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 262.8 g |
| Release Date | January/February 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Already the fifth show truck of the company Heide Logistik from Kirchlinteln was unveiled at the Truck Grand Prix Nürburgring in 2019. As a truck highlight, this vehicle from Herpa will also complement the series of show trucks from Lower Saxony in a unique edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Heide Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 262.8 g |
| Release Date | January/February 2020 |