Scania CS 20 high roof Müller refrigerated box trailer truck
Product number:
312448
Listprice:
€39.95
The numerous refrigerated trucks of Spedition Müller from Wiener Neudorf are not only known in Austria. After already several articulated trucks, Herpa is now realizing a Scania CR as a refrigerated box trailer truck in a unique edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Müller |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 100 g |
| Release Date | September/October 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The numerous refrigerated trucks of Spedition Müller from Wiener Neudorf are not only known in Austria. After already several articulated trucks, Herpa is now realizing a Scania CR as a refrigerated box trailer truck in a unique edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Müller |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 100 g |
| Release Date | September/October 2020 |