Scania CS 20 high-roof lowliner semitrailer "Log-X / I´m the best"(CZ)
Product number:
310413
Listprice:
€49.95
After the DAF XF, Log-X, a company based in the Czech Republic, now once again provides the original for a truck in the Herpa range. The newly designed Scania CS will be delivered as a lowliner with a beautiful airbrush design and a curtain-sided semitrailer.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Log-X |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 59.8 g |
| Release Date | July/August 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
After the DAF XF, Log-X, a company based in the Czech Republic, now once again provides the original for a truck in the Herpa range. The newly designed Scania CS will be delivered as a lowliner with a beautiful airbrush design and a curtain-sided semitrailer.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Log-X |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 59.8 g |
| Release Date | July/August 2019 |