Scania CS 20 high roof box semitrailer truck "Heide Logistik"
Product number:
312950
Listprice:
€39.95
With its white-and-red color flow on the box, a new Scania CS with a lamp bar of the shipping company Heide Logistik from Kirchlinteln will be released. Beside the beautiful airbrush trucks, the forwarding agent Mario Bruns tries to design the standard vehicles in attractive designs as well.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 96 g |
| Release Date | March/April 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With its white-and-red color flow on the box, a new Scania CS with a lamp bar of the shipping company Heide Logistik from Kirchlinteln will be released. Beside the beautiful airbrush trucks, the forwarding agent Mario Bruns tries to design the standard vehicles in attractive designs as well.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 96 g |
| Release Date | March/April 2021 |