Scania CS 20 high roof 6×4 Meusburger semitrailer "Toten Transport / Maren Lundby"
Product number:
313988
Listprice:
€39.95
Toten Transport from Norway has dedicated the tarpaulins of the semitrailer to the Norwegian Maren Lundby, a successful ski jumper. The eye-catching semitrailer appears with a three-axle tractor.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 100 g |
| Release Date | September/October 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Toten Transport from Norway has dedicated the tarpaulins of the semitrailer to the Norwegian Maren Lundby, a successful ski jumper. The eye-catching semitrailer appears with a three-axle tractor.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 100 g |
| Release Date | September/October 2021 |