Scania CS 20 high roof 6×2 volume semitrailer "Hofmann" (A)
Product number:
310109
Listprice:
€44.95
With a new Scania 6×2 and a five-axle volume trailer, the Austrian-based company is on the road all across Europe.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hofmann |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 98.4 g |
| Release Date | March/April 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With a new Scania 6×2 and a five-axle volume trailer, the Austrian-based company is on the road all across Europe.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hofmann |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 98.4 g |
| Release Date | March/April 2019 |