Scania CS 20 high roof 6×2 refrigerated semitrailer "Trio-Trans"
Product number:
309967
Listprice:
€44.95
The new and impressive six-axle vehicle from Trio-Trans is added to the series of trucks of this freight forwarder from Friedberg near Augsburg, which Herpa has carried for years.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97.5 g |
| Release Date | March/April 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The new and impressive six-axle vehicle from Trio-Trans is added to the series of trucks of this freight forwarder from Friedberg near Augsburg, which Herpa has carried for years.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97.5 g |
| Release Date | March/April 2019 |