Scania CS 20 HD walking floor semitrailer "Wirth Agrar"
Product number:
311519
Listprice:
€42.95
After the impressive silo semitrailer, the second model of Wirth Agrar from Illertissen now appears at Herpa. The new Scania is equipped with a lamp bar and a red bumper.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wirth Agrar |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.5 g |
| Release Date | March/April 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
After the impressive silo semitrailer, the second model of Wirth Agrar from Illertissen now appears at Herpa. The new Scania is equipped with a lamp bar and a red bumper.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wirth Agrar |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.5 g |
| Release Date | March/April 2020 |