Scania CS 20 HD swapcontainer semitrailer „Mijndert / Anne“
Product number:
312813
Listprice:
€42.95
The vehicles of Anne Mijndert are new on the road in the Netherlands. The beautifully designed Scania pulls a container chassis, which is loaded with a swap container designed with the company logo.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.9 g |
| Release Date | January/February 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The vehicles of Anne Mijndert are new on the road in the Netherlands. The beautifully designed Scania pulls a container chassis, which is loaded with a swap container designed with the company logo.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.9 g |
| Release Date | January/February 2021 |