Scania CS 20 HD refrigerated box semitrailer "TSU Bode/ 28 Black"
Product number:
312509
Listprice:
€49.95
Vehicles of the shipping company TSU Bode are generally known for their beautiful and classy design. With this vehicle, Jens Bode advertises the well-known energy drink 28Black. This model will be realized true to the original in a unique edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TSU Jens Bode |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97 g |
| Release Date | November/December 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Vehicles of the shipping company TSU Bode are generally known for their beautiful and classy design. With this vehicle, Jens Bode advertises the well-known energy drink 28Black. This model will be realized true to the original in a unique edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TSU Jens Bode |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97 g |
| Release Date | November/December 2020 |