Scania CS 20 HD interchangeable curtain canvas trailer "TET / Sonax"
Product number:
311267
Listprice:
€44.95
Herpa realizes the Scania, designed with Sonax advertising, in a unique edition with swap bodies of the shipping company TET from Merenberg.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TET Sonax Big Mike |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 99.4 g |
| Release Date | January/February 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa realizes the Scania, designed with Sonax advertising, in a unique edition with swap bodies of the shipping company TET from Merenberg.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TET Sonax Big Mike |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 99.4 g |
| Release Date | January/February 2020 |