Scania CS 20 HD bulk semitrailer „Intra“ (Poland/Iłowa)
Product number:
316057
Listprice:
€49.95
Intra S.A., based in Iłowa, has been active in bulk logistics for almost 30 years. Known In blue-red outfit, the fleet changes colors to green-yellow. From an initial seven trucks, this has grown to over 240 units. The elaborate model appears in a limited edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Intra |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | March/April 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Intra S.A., based in Iłowa, has been active in bulk logistics for almost 30 years. Known In blue-red outfit, the fleet changes colors to green-yellow. From an initial seven trucks, this has grown to over 240 units. The elaborate model appears in a limited edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Intra |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | March/April 2023 |