Scania CS 20 HD 6x2 refrigerated box semitrailer "Chiltern" (England/Peterborough)
Product number:
316712
Listprice:
€47.95
Chiltern Distribution from Peterborough, England, can now look back on 30 years of experience. This very eye-catching Scania CS20 is definitely worth definitely worth to be realized as a model. The elaborate model appears in a limited edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Chiltern |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | November/December 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Chiltern Distribution from Peterborough, England, can now look back on 30 years of experience. This very eye-catching Scania CS20 is definitely worth definitely worth to be realized as a model. The elaborate model appears in a limited edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Chiltern |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | November/December 2023 |