Scania CS 20 HD 40 ft. HC containert truck trailer „Hart/Hanjin“
Product number:
313155
Listprice:
€42.95
The Scania container combinations of the Dutch shipping company Hart are well known and popular because of their distinctive color scheme. Herpa realizes the new Scania S with a light box and a container chassis, loaded with a Hanjin container.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.6 g |
| Release Date | March/April 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Scania container combinations of the Dutch shipping company Hart are well known and popular because of their distinctive color scheme. Herpa realizes the new Scania S with a light box and a container chassis, loaded with a Hanjin container.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.6 g |
| Release Date | March/April 2021 |