Scania CR ND pick-up truck with loading crane 4-axle and Goldhofer TU3 construction site trailer "Riwatrans"
Product number:
308991
Listprice:
€44.95
For the fictitious forwarder Riwatrans extraordinary vehicles are notuncommon like this four-axle Scania with loading crane and construction material flatbed pulling a Goldhofer TU3 in the same Colors.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.3 g |
| Release Date | September/October 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For the fictitious forwarder Riwatrans extraordinary vehicles are notuncommon like this four-axle Scania with loading crane and construction material flatbed pulling a Goldhofer TU3 in the same Colors.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.3 g |
| Release Date | September/October 2018 |