Scania CR HD chrome tank semitrailer "Willi Wewer"
Product number:
308427
Listprice:
€49.95
The forwarder Willi Wewer from Cloppenburg specializes in food transports. Next to the known Scania Hauber, first new generation Scanias are operated.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Willi Wewer Spedition |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.5 g |
| Release Date | March/April 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarder Willi Wewer from Cloppenburg specializes in food transports. Next to the known Scania Hauber, first new generation Scanias are operated.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Willi Wewer Spedition |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.5 g |
| Release Date | March/April 2018 |