Scania CR 20 high Roof rigid tractor "Maik Terpe"
Product number:
110976
Listprice:
€44.95
Once again, Maik Terpe has had an extraordinary tractor designed. This Scania CR is produced as a one-time edition by Herpa, coming in the familiar display case box.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Maik Terpe |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 124 x 68 x 70 mm |
| Weight | 94 g |
| Release Date | March/April 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Once again, Maik Terpe has had an extraordinary tractor designed. This Scania CR is produced as a one-time edition by Herpa, coming in the familiar display case box.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Maik Terpe |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 124 x 68 x 70 mm |
| Weight | 94 g |
| Release Date | March/April 2019 |