Scania CR 20 HD rigid tractor "Log-X / No Limit" (CZ)
Product number:
111034
Listprice:
€44.95
The Czech transport company calls its third airbrushed tractor, based on the new Scania CR with a high roof, “No Limit”. The Herpa model comes elaborately imprinted in the well-known Private-Collection display case.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Log-X |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 124 x 68 x 70 mm |
| Weight | 95.8 g |
| Release Date | January/February 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Czech transport company calls its third airbrushed tractor, based on the new Scania CR with a high roof, “No Limit”. The Herpa model comes elaborately imprinted in the well-known Private-Collection display case.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Log-X |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 124 x 68 x 70 mm |
| Weight | 95.8 g |
| Release Date | January/February 2020 |