Scania CR 20 HD refrigerated box semitrailer "Spedition Sturm"
Product number:
307826
Listprice:
44,95 €
The new Scania was also introduced at the forwarder Sturm. The new CR 20 with high roof was features Sturm´s colors and pulls one of the known refrigerated Trailers.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Sturm |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.8 g |
| Release Date | September/October 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The new Scania was also introduced at the forwarder Sturm. The new CR 20 with high roof was features Sturm´s colors and pulls one of the known refrigerated Trailers.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Sturm |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.8 g |
| Release Date | September/October 2017 |