Scania CR 20 HD refrigerated box semitrailer „Börje Jönsson“
Product number:
311953
Listprice:
€42.95
The shipping company Börje Jönsson is based in Sweden, but also has branches in Germany. Many transports are also carried out to Verona in Italy. At Herpa, a Scania CR with a refrigerated box semitrailer will be realized to begin with.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Börje Jönsson |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 96.3 g |
| Release Date | November/December 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The shipping company Börje Jönsson is based in Sweden, but also has branches in Germany. Many transports are also carried out to Verona in Italy. At Herpa, a Scania CR with a refrigerated box semitrailer will be realized to begin with.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Börje Jönsson |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 96.3 g |
| Release Date | November/December 2020 |