Scania conventional '96 box-type truck "Kase Maik", PC
Product number:
145992
Listprice:
€36.72
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Käse-Maik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 80 mm |
| Weight | 149.3 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Käse-Maik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 80 mm |
| Weight | 149.3 g |