Scania CG 17 garbage truck, orange
Product number:
309837
Listprice:
€24.95
New type! The new Scania CG 17 is also used in the municipal sector. First of all, it comes as a compactor vehicle from Herpa.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | municipal vehicles |
| Material | plastic |
| Color | orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 53 g |
| Release Date | January/February 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The new Scania CG 17 is also used in the municipal sector. First of all, it comes as a compactor vehicle from Herpa.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | municipal vehicles |
| Material | plastic |
| Color | orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 53 g |
| Release Date | January/February 2019 |