Scania 141 canvas semitrailer "ASG" (S)
Product number:
304306
Listprice:
€29.50
A cult classic of the Scania 1series is the vehicle of the Swedish forwarder ASG which is produced as one-time edition with roof panel and classic trailer.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | ASG |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.5 g |
| Release Date | January/February 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
A cult classic of the Scania 1series is the vehicle of the Swedish forwarder ASG which is produced as one-time edition with roof panel and classic trailer.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | ASG |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.5 g |
| Release Date | January/February 2015 |